Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії. Вона встановлює єдині правила застосування графіків у всіх регіонах. Про це повідомила пресслужба "Укренерго". У пресслужбі зазначили, що всі обленерго наразі адаптують свої графіки до нових вимог.
Які зміни очікують на побутових споживачів
Погодинних відключень (ГПВ) в усіх областях будуть уніфіковані. Кожна група отримає чіткий час з урахуванням розподілу за критеріями день/ніч, будень/вихідний.
Кожна черга ГПВ буде додатково розділена на дві під черги. Наприклад, якщо знеструмлення однієї черги забагато, диспетчером може бути віддана командна на знеструмлення 0,5 черги, або 2,5 черги - якщо 2 черг замало.
На знеструмлення та заживлення абонентів офіційно відводиться до 30 хвилин.
У пресслужбі зазначили, що вирівнювання тривалості знеструмлень завершиться протягом тижня, і відповідальність за це, як і раніше, лежить на обленерго.
В "Укренерго" нагадали, що в умовах війни, внаслідок систематичних ворожих атак на енергооб’єкти, можливими є не тільки погодинні, а й аварійні відключення електроенергії.
Зміни для промисловості та бізнесу
Посилюється контроль застосування графіків обмеження потужності (ГОП) для промисловості. Якщо підприємства/юридичні особи не виконують команду про застосування ГОП - оператори системи розподілу (обленерго) мають самостійно застосувати графіки аварійного відключення щодо тих споживачів, які підключені до їхніх мереж. А оператор системи передачі - застосувати графік аварійних відключень (ГАВ) щодо тих споживачів, які підключені до магістральних мереж.
Зазначимо, черга ГПВ - це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Весь обсяг обмежень під час застосування графіків погодинних відключень поділений на 6 рівних черг.
До ГПВ не включаються критично важливі об’єкти, яким має бути забезпечено пріоритетне енергопостачання, відповідно до встановленого мінімального навантаження. Перелік таких об’єктів затверджується адміністраціями.
Нагадаємо, у «Дії» з’явилася мапа банківських відділень, що працюють під час блекауту.
Зазначимо, що українцям рекомендується завжди бути готовими до відключення електроенергії.
Міністерство внутрішніх справ України нагадало громадянам про правильне використання генераторів.