Геннадий Зюганов

Критичний стан російської економіки та колосальний дефіцит військового бюджету змушують кремлівських політиків переходити до планів відкритого грабунку власного населення. У надрах путінського режиму дозріла ініціатива повністю позбавити громадян і бізнес їхніх законних заощаджень, що зберігаються на банківських рахунках.

Лідер КПРФ Геннадій Зюганов на передвиборчому з’їзді партії офіційно запропонував провести масштабну експропріацію, конфіскувавши колосальні кошти громадян і комерційних підприємств для латання бюджетних дірок країни-агресора.

За його підрахунками, у росіян накопичилися величезні суми, які держава має негайно вилучити спеціальним рішенням зверху.

«У банках сьогодні лежать 67 трлн ваших грошей. 67 трлн і 63 трлн підприємств. Разом 130 трлн. Це три державні бюджети. Вони лежать і збагачують банкірів», — зазначив Зюганов, повідомляє The Moscow Times.

Головний комуніст Кремля прямо підштовхує диктатора до масштабного вилучення чужої власності.

«Вони не вкладають кошти ані у виробництво, ані куди-небудь — і навіть не на перемогу. Цю проблему можна спокійно вирішити швидко. І я б на місці президента вирішив би одним указом — у умовах війни він має на це право, адже він — верховний головнокомандувач», — додав Зюганов, вимагаючи негайно забрати у людей близько 30 трильйонів рублів.

Подібні заклики до населення діставати гроші з кишень викликали паніку серед інших представників окупаційної влади, які злякалися миттєвого краху банківської системи.

Голова комітету Держдуми з питань фінансового ринку Анатолій Аксаков назвав заяви Зюганова «провокацією», яку, за його словами, ініціювали з України або із Заходу.

«Просто так робити такі заяви — це надто безвідповідально. <…> Хтось спеціально використовує Зюганова», — сказав парламентарій країни-агресора. За словами Аксакова, відбирати вклади росіян просто не має сенсу, оскільки це позбавить економіку кредитних ресурсів. Однак ґрунт для тотального вилучення грошей готується вже давно.

У листопаді 2025 року Андрій Зубець — директор Інституту соціально-економічних досліджень Фінансового університету при уряді РФ — розпочав дискусію щодо можливого заморожування заощаджень населення в банках.

Він стверджував, що влада може піти на такий крок через загрозу «шаленої інфляції», якщо громадяни почнуть витрачати кошти, накопичені на депозитах.

Голова ЦБ Ельвіра Набіулліна називала ці твердження «нісенітницею», намагаючись заспокоїти вкладників, але реальні заклики відібрати заощадження лунають на найвищому рівні дедалі голосніше.