Працівники ДБР викрили військовослужбовця однієї з військових частин Одещини та іноземця, які організували схему вимагання грошей у військових, що прагнули повернутися на службу після самовільного залишення частини. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на ДБР.
За 8,5 тисяч доларів США фігуранти обіцяли вплинути на рішення командування військової частини та забезпечити отримання письмової згоди на подальше проходження служби без урахування факту самовільного залишення місця служби.
Тим, хто відмовлявся платити, погрожували направленням до району ведення бойових дій або притягненням до кримінальної відповідальності.
19 червня 2026 року працівники ДБР затримали обох спільників одразу після одержання чергової частини обумовленої суми.
Їм повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Суд обрав підозрюваним запобіжний захід — тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 3,3 млн гривень.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво здійснює Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.
Нагадаємо, From-UA.org повідомляло, що командир частини Нацгвардії організував схему «бойових» на 12 млн грн для штабістів.