Про це пишуть фахівці Інституту вивчення війни (ISW).
"Пакет ударів 7 лютого є знаком постійного змагання між Росією та Україною у сфері наступу-захисту-інновацій-адаптації у повітряному просторі, в якому беруть участь Україна та Росія", - йдеться у звіті.
Експерти зазначають, що українська протиповітряна оборона змогла збити більшість крилатих ракет Х-101/555/55 і безпілотників "Шахед", що може свідчити про те, що російські сили випустили ракети серії Х-101 і "Шахеди", щоб відволікти українську ППО.
При цьому, вказують експерти, українські сили не збили жодної крилатої ракети Х-22, балістичних ракет "Іскандер-М" або зенітно-ракетних комплексів С-300.
Аналітики припускають, що російські війська, можливо, спеціально розробили цей ударний пакет, щоб відволікти українську протиповітряну оборону комбінацією Х-101 і "шахедами", щоб забезпечити іншим ракетам досягнення запланованих цілей.
"Непідтверджені повідомлення про удари 3М22 "Циркон" також заслуговують на увагу, оскільки "цирконами" зазвичай стріляють з кораблів по інших кораблях або берегових цілях, тому російським силам, можливо, довелося адаптувати пускові установки "Циркон" для ураження цілей, розташованих досить далеко в глибині материка", - йдеться в огляді.
Крім того, на думку фахівців, російські сили, схоже, включили північнокорейські ракети в свої ударні комплекси, які, можливо, українським силам було складніше виявити і збити.
У звіті нагадують: ISW раніше оцінював, що Росія експериментує з ударними ракетами, які вона може нанести по Україні для досягнення максимального бажаного ефекту, і що Україна, своєю чергою, продовжує докладати зусиль для адаптації та реагування на нові російські ударні пакети.
Також зазначається і те, що удар по Києву цього разу припав на час візиту до Києва Верховного комісара ЄС Жозепа Борреля.
У зв'язку з цим ISW прийшов до висновку, що Росія, ймовірно, цілеспрямовано провела цю серію ударів і вибрала Київ мішенню для досягнення інформаційного ефекту в ЄС і колективному Заході, окрім інших цілей, які вона мала намір досягти в Україні.
Нагадаємо, з початку вторгнення в Україну російські війська втратили приблизно 392 380 осіб особового складу і 6383 танки.