Голосування
20.04.2024 21:01

Палата представників США схвалила законопроект про фінансування допомоги Україні. Тепер це питання має розглянути американський Сенат і потім підписати президент США Джо Байден, повідомляє РБК-Україна.

Зазначається, що законопроект про допомогу Україні підтримала більшість конгресменів в Палаті представників. "За" проголосували 310 конгресменів, проти - 112.

Загальний розмір законопроекту щодо допомоги Україні, який ініціював спікер-республіканець Палати представників Майк Джонсон становить 60,84 мільярда доларів. Третина цих коштів, саме 23,2 млрд доларів, залишаться в США та будуть витрачені на поповнення американських запасів.

Куди витратять решту коштів:

13,8 млрд доларів - на закупівлю передових систем озброєнь, оборонної продукції та оборонних послуг для України;
11,3 млрд доларів - на поточні військові операції США в Європі;
26 млн доларів - на продовження нагляду та підзвітності за допомогою, що надається Україні.

Також в рамках цього законопроекту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету. Цей кредит матиме право списати американський президент, але тільки після виборів в США, запланованих на 5 листопада 2024 року.

Крім того, законопроект зобов'язує президента США негайно передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Але президент має право відмовитися, якщо ця передача може нашкодити національній безпеці Штатів.

Тепер законопроект відправлять на розгляд Сенату США. Очікується, що сенатори візьмуться за його розгляд вже найближчим часом, попри перерву, передбачену розкладом Сенату.

Після схвалення сенаторами законопроект мають передати на підпис президенту США Джон Байдену. Як заявляв лідер більшості в Сенаті, демократ Чак Шумер, документ відправлять на стіл президента відразу ж після голосування.

Водночас у Білому домі вже пообіцяли, що новий пакет військової допомоги Україні від США буде виділений негайно відразу ж після остаточного схвалення законопроекту. За даними американського Politico, Україна може отримати артилерію та системи ППО, але остаточний розмір пакета допомоги ще невідомий.

Раніше повідомлялося, що міністри оборони країн НАТО пообіцяли поставити Україні додаткові системи ППО.

Відомо, що уряд ФРН вже замовив виробництво чотирьох нових систем Patriot, але вони будуть готові лише найближчими роками.

Нагадаємо, Україні потрібно кілька десятків батарей Patriot, щоб перекрити північ та південний схід від російської авіації. Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш.

Євлаш також зазначив, що зараз збивати балістичні ракети здатні лише ЗРК Patriot. Хоча є надія, що це можуть робити системи SAMP/T, коли Україна отримає їх у потрібній кількості.