ВЛК
04.05.2024 16:13

Обмежено придатним військовозобов'язаним у зв'язку зі скасуванням цього статусу, треба протягом 9 місяців пройти ВЛК. Направлення на комісію має видати ТЦК, але є нюанс. Про це в ефірі телемарафону заявила директор Департаменту охорони здоров’я міністерства оборони України Оксана Сухорукова, передає РБК-Україна.

"Огляд обмежено придатної людини має пройти протягом 9 місяців з дати вступу закону. Людина не може сама пройти ВЛК. Людину мають направити. Якщо ми говоримо про військовозобов’язаного, то тоді його має направити ТЦК, в якому людина стоїть на обліку", - розповіла вона.

Тобто, механізм такий - військовозобов’язаний стоїть на обліку в ТЦК. У свою чергу, у ТЦК є інформація про статус "обмежено придатний" цього військовозобов’язаного. І ТЦК має повідомити людину, коли вона має пройти ВЛК і видати направлення.

Водночас Сухорукова є важливий момент.

"В будь-якому разі я хочу наголосити, що народні депутати поклали обов’язок перепройти ВЛК на громадян. Тобто якщо до вас не приходить протягом довгого періоду часу повідомлення від ТЦК, то варто піти та оновити свої дані самостійно", - констатувала посадовиця.

Нагадаємо, у вересні 2023 року президент України Володимир Зеленський доручив урегулювати питання терміну "обмежено придатних" для мобілізації. У квітні він підписав законопроект №10313, який стосується повторного медичного огляду обмежено придатних чоловіків та скасував ним статус "обмежено придатний". При цьому нового наказу, по якому можна було б визначати придатність з урахуванням виключення "обмежено придатних", не було.

Нещодавно стало відомо, що Міноборони внесло зміни у відповідний профільний наказ № 402, врегулювавши можливі розбіжності. Згідно нових змін до наказу щодо ВЛК при визначенні придатності чи непридатності військовозобов'язаного буде враховуватись не тільки його хвороби, але і порушення функцій організму, до яких призвели ці захворювання.

Зазначимо, що адвокат Олег Леонтьєв в ефірі Українського радіо, попередив, що медогляд щодо придатності до військової служби без результатів аналізів та інших обстежень суперечить Положенню про військово-лікарську експертизу.

Українцям повідомили, з якими хворобами їх можуть мобілізувати.

Нагадаємо, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко розповіла, як користуватись електронним кабінетом військовозобов'язаного.