Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні до громадян країни заявив, що план перемоги вже повністю готовий.
"Сьогодні вже можна сказати, що наш план перемоги повністю готовий — визначено всі пункти, всі ключові акценти, підготовлено необхідні додатки з деталями до плану. Все прораховано. Найголовніше тепер — рішучість реалізувати його. Не може бути жодної альтернативи миру, жодного заморожування війни чи будь-яких інших маніпуляцій, які просто перенесуть російську агресію на інший етап", — заявив президент у вечірньому зверненні.
Президент подякував українським воїнам, які забезпечують нашу далекобійність та ті результати, що послаблюють ворога.
"Я дякую всім, хто залучений. Така влучність, що надихає. Наші спеціальні служби – Служба безпеки, ГУР, Сили спеціальних операцій – дякую", - зазначив він.
Зеленський підкреслив, що готуються зустрічі з міжнародними партнерами, перемовини.
"Пріоритет – не тільки реалізувати все, про що ми вже домовились і що поки гальмується на етапі логістики, але про й більш стратегічні речі. Ми маємо чіткі завдання щодо комплектації бригад – це техніка, це навчання. Досі ще не повністю виконані всі обіцянки щодо ППО, які звучали в межах саміту у Вашингтоні. І це важливо – саме зараз, саме на початку осені мати більше результатів для повітряного щита", – розповів голова держави.
У Офісі Президента назвали головні положення плану перемоги України. Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк розкрив деталі у коментарі «РБК-Україна».
Зокрема, план включає в себе:
- військовий пакет, який буде чітко структурований у відповідності до сьогоднішнього етапу війни й аналізу того, що відбувається у Курській області з точки зору використання вітчизняного озброєння;
- патетичний примус росії, який полягає у тому, що Україна самостійно обирає свою роль у глобальному політичному процесі й має право бути членом будь-якого альянсу. Вимоги якихось третіх країн не повинні впливати на думку інших;
- економічний стимул, щоб змусити росію адекватно сприймати реальність. Це стосується нарощування суттєвих інвестицій у військове виробництво на території України, а також аудит санкцій, які працюють проти країни-терориста;
- дипломатичний тиск на росію. Цей крок є окремою темою, оскільки потребує роботи із країнами нейтрального поясу, які не усвідомлюють, що рф руйнує міжнародне право в рамках якого вони й можуть домінувати та мати можливість формувати інші альянси.
-
«Це не те що пропозиція з боку України. Це якраз таки абсолютно чітке розуміння що таке сучасна війна, за що воює росія і які потрібні інструменти, в якій кількості і скільки це вартує для того, щоб можна було цю війну правильно фіналізувати. І це не питання пропозицій. Це питання абсолютної логіки процесу», - додав Подоляк.
Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін збільшив штатну чисельність армії РФ з 2 млн 209 тисяч до 2 млн 389 тисяч осіб. Таким чином, з 1 грудня 2024 року чисельність армії РФ зросте на 180 тисяч чоловік. Чисельність військових зросте до 1,5 млн осіб.