В мережі активно шириться новий флешмоб, який пропагує вдихання токсичних речовин з рідини для зняття лаку, перманентних маркерів, аерозольних дезодорантів та інших побутових предметів. Все більше підлітків у світі долучаються до течії, яка має назву "хромінг" або "хаффінг".
На це звернув увагу й Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. У своєму Telegram-каналі він зазначив, що вдихання таких речовин має серйозні наслідки для здоровʼя та життя дітей.
"Закликаю батьків бути пильними до небезпек, що чатують на дітей в інтернет-мережі, і свідомо ставитися до кіберзагроз. Адже чим більше діти знають про можливі ризики, тим більш захищеними вони будуть, зокрема від маніпуляцій, кібербулінгу та небезпечних онлайн-трендів", – підкреслив Лубінець.
Хромінг викликає короткочасний ейфоричний стан, проте призводить до уражень мозку, серця, легень, нирок та інших органів. Більше того, він може призвести до залежності та навіть смерті.
У більшості відео, які проаналізували фахівці, підлітки використовують маркери – 31% та аерозольні освіжувачі повітря – 17%. Крім того, діти вдихають пари лаку для нігтів, бензин та дезодоранти.
Водночас, Національна поліція заспокоїла батьків та запевнила, що в Україні немає інформації про поширення хромінгу серед дітей. Більш того, його розповсюдження також не зафіксовано й у соціальних мережах, якими користуються українські школярі.
Нагадаємо, росіяни вигадали новий пропагандистський флешмоб до якого примусово залучають школярів на тимчасово окупованих територіях.