З 1 листопада в українських водоймах запроваджується осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Заборона триватиме до початку нерестового періоду 2025 року. Про це повідомило Державне агентство рибного господарства України.
Що таке зимувальні ями та де вони розташовані
Зимувальні ями — це глибокі ділянки водойм, де риба збирається на зимівлю. Для захисту популяції риб на цей період вилов у таких місцях заборонений. Територіальні управління Держрибагентства вже видали накази із переліком та межами зимувальних ям, де вилов риби заборонено.
Дозволена риболовля поза зимувальними ямами
Попри заборону, риболовля все ще дозволена за межами зимувальних ям. Рибалки можуть використовувати зимові вудки, жерлиці, поплавкові та донні вудки, спінінги, а також нахлистові снасті. Однак загальна кількість гачків на одного рибалку не повинна перевищувати 7 одиниць.
Додаткові обмеження в осінньо-зимовий період
З настанням льодоставу також забороняється використання знарядь лову, оснащених гачками, відстань між якими перевищує 10 мм. Протягом усього року діє заборона на використання одинарних, подвійних та потрійних гачків без блешні або принади.
Покарання за порушення
За порушення цих норм передбачено покарання — від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Окрім того, порушники зобов’язані відшкодувати збитки, завдані рибному господарству.
Любителі риболовлі повинні враховувати ці правила, щоб зберегти природні ресурси та уникнути штрафів.
Нагадаємо, на Херсонщині рибалки збивали російський дрон окунем.