Дерев'яний супутник
05.11.2024 15:44

У рамках дослідження можливостей використання деревини в космосі, японські вчені запустили перший у світі дерев'яний супутник LignoSat. Розробка Киотського університету та компанії Sumitomo Forestry має продемонструвати космічний потенціал цього екологічно чистого матеріалу, який може бути використаний в умовах безводного та безкисневого простору, пише Reuters.

LignoSat: дерев’яний супутник на орбіті

Супутник розміром з долоню буде доставлений на Міжнародну космічну станцію на кораблі SpaceX, звідки його виведуть на орбіту приблизно на висоту 400 км над Землею. Місія LignoSat має на меті протестувати стійкість деревини в умовах космічного простору, адже деревина не піддається корозії в космосі через відсутність води та кисню.

Дерево в космосі: шлях до освоєння Луни та Марсу

Розробка дерев'яного супутника є частиною довгострокового плану, що передбачає посадку дерев та будівництво дерев'яних споруд на Місяці та Марсі. Дослідження японських науковців отримали сертифікацію NASA, що підкреслює високий потенціал цього матеріалу для використання в екстремальних умовах.

Дослідники шокували своєю заявою

Раніше повідомлялося, що політ на Марс може бути заборонений - вчені довели, що нирки людини не витримають навантаження та радіації.

Згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, структура та функції нирок змінюються в результаті космічного польоту, а галактична радіація викликає незворотні пошкодження, які можуть поставити під загрозу будь-яку місію на Марс.

Вчені проаналізували дані понад 60 космонавтів МКС, а також провели експерименти на тваринах. У результаті виявилося, що космічна радіація та стан невагомості призводять до утворення каменів у нирках, а сам орган аномально збільшується вже через 6 місяців гіпотетичного польоту. Нагадаємо, що з поточними технічними можливостями місія до Марса та назад займе близько 21 місяця.

Вчені вважають, що якщо не розробити нові способи захисту нирок, хоча астронавт і може долетіти до Марса, то на зворотному шляху йому може знадобитися діаліз.

Також ми писали, що Росія планує розмістити на Місяці ядерну установку.