У ніч на 19 листопада російські війська атакували Україну 87-ма ударними БпЛА типу «Shahed» та безпілотниками невстановленого типу із районів Курськ та Орел рф; ТОТ Криму, повідомляють Повітряні сили та Генштаб ЗСУ.
Як Україна зустріла ворога?
Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
Військові зазначили, що підтверджено збиття 51 ворожого БпЛА у Черкаській, Чернігівській, Київській, Полтавській, Житомирській, Сумській, Миколаївській, Запорізькій та Харківській областях.
Повітряні Сили дали гідну відсіч
Внаслідок активної протидії 30 ворожих БпЛА локаційно втрачено у різних регіонах. Один БпЛА в повітряному просторі України.
Удари по Росії
Зазначимо, заступник держсекретаря США в країнах Західної півкулі Брайан А. Ніколс офіційно підтвердив, що Білий дім дозволив Україні використовувати далекобійну зброю для ударів по території Росії, пише Globo.
Він підкреслив, що конфлікт почався з неспровокованого вторгнення Росії в Україну. За його словами, саме Росія контролює, як довго триватиме ця війна, і рішення про закінчення конфлікту повністю залежить від її дій.
"Війна може закінчитися просто зараз, якщо Росія виведе свої війська з України і почне поважати її кордони", - зазначив Ніколс.
На його думку, надання Україні додаткових можливостей для оборони з використанням далекобійної зброї, схваленої президентом Джо Байденом, може посилити її здатність захищати свої території. Крім того, це може послужити сигналом для Росії про безперспективність застосування сили для захоплення українських земель.
Нагадаємо, видання The New York Times написало, що президент США Джо Байден нібито дозволив Україні атакувати російську територію за допомогою ATACMS. Джерела видання уточнювали, що спочатку ракети можуть використовувати для оборони від ворога в Курській області, де зараз знаходяться не тільки російські, а й північнокорейські солдати. При цьому Reuters писало, що удар ракетами ATACMS по Росії може статися найближчими днями.