Посольство Казахстану в Україні закликало своїх громадян залишити країну. Про це повідомляє пресслужба дипустанови.
«У зв'язку з частими артилерійськими обстрілами та повітряними атаками в Україні, з метою безпеки Посольство Республіки Казахстан в Україні рекомендує громадянам Казахстану розглянути можливість залишити території, наближені до місць активних бойових дій, або залишити Україну», — йдеться у повідомленні.
Посольство наголосило на необхідності реагувати на повітряну тривогу, одразу прямувати до укриття, дотримуватись правил безпеки та виконувати вказівки офіційних органів.
Дипломати уточнили, що громадяни Казахстану можуть залишити Україну через Польщу або Молдову, використовуючи наземні маршрути, а далі скористатися комерційними авіарейсами. Для перетину кордону з Польщею потрібна шенгенська віза, тоді як для в'їзду до Молдови віза не потрібна.
Попередження від США
Зазначимо, що Посольство США в Києві повідомило про отримання попередження щодо «потенційно серйозної російської повітряної атаки». У зв’язку з цим дипломатична установа тимчасово припинила свою роботу в якості запобіжного заходу, повідомляє "Голос Америки". У заяві посольства йдеться про те, що співробітникам рекомендовано знайти укриття, а громадянам США, які перебувають у Києві, радять бути готовими негайно сховатися у разі повітряної тривоги.
Попередження стало незвичним за своєю конкретикою, оскільки російські повітряні атаки стали звичним явищем в Україні. Однак воно прозвучало через день після повідомлень про застосування Україною ракет ATACMS для удару по складу зброї у Брянській області Росії.
Американські ракети більшої дальності були використані після санкціонування їхнього застосування президентом США Джо Байденом. Раніше Володимир Путін заявляв, що удари України по території Росії із західною зброєю можуть розцінюватися як пряма участь НАТО у війні.
Активізація атак з боку Росії
Цього тижня Росія посилила комбіновані атаки, використовуючи безпілотники та ракети, які були спрямовані на об’єкти енергетичної інфраструктури України. Попередження посольства США є додатковим сигналом про підвищену небезпеку.
Дипломатична місія закликає громадян залишатися обережними та оперативно реагувати на всі сигнали повітряної тривоги.
Удари по Росії та ядерна загроза
Зазначимо, заступник держсекретаря США в країнах Західної півкулі Брайан А. Ніколс офіційно підтвердив, що Білий дім дозволив Україні використовувати далекобійну зброю для ударів по території Росії, пише Globo.
Він підкреслив, що конфлікт почався з неспровокованого вторгнення Росії в Україну. За його словами, саме Росія контролює, як довго триватиме ця війна, і рішення про закінчення конфлікту повністю залежить від її дій.
"Війна може закінчитися просто зараз, якщо Росія виведе свої війська з України і почне поважати її кордони", - зазначив Ніколс.
На його думку, надання Україні додаткових можливостей для оборони з використанням далекобійної зброї, схваленої президентом Джо Байденом, може посилити її здатність захищати свої території. Крім того, це може послужити сигналом для Росії про безперспективність застосування сили для захоплення українських земель.
Тим часом, Російська Федерація офіційно оновила свою ядерну доктрину, розширивши умови для застосування ядерної зброї. Указ підписав російський диктатор Володимир Путін.
Згідно з опублікованими змінами, підставами для завдання ядерного удару тепер є:
- агресія проти Росії або її союзників з боку неядерної держави, якщо вона підтримується ядерною державою;
- масовані атаки на РФ неядерними засобами, включаючи безпілотні літальні апарати (БпЛА).
Цей документ ставить акцент на можливість застосування ядерної зброї навіть у відповідь на дії, які не пов’язані з ядерною загрозою.
Нагадаємо, Росія здійснює масштабну інформаційно-психологічну атаку проти України, попереджають у Головному управлінні розвідки Міноборони. За їхніми даними, через месенджери та соціальні мережі від імені ГУР поширюється неправдиве повідомлення про нібито «особливо масований» ракетно-бомбовий удар по українських містах сьогодні.