Дональд Трамп і Марк Рютте
23.11.2024 14:45

У п'ятницю, 22 листопада, Генеральний секретар НАТО Марк Рютте провів зустріч із новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч, штат Флорида. Це була їхня перша зустріч після перемоги Трампа на виборах, інформує пресслужба НАТО.

Головні теми зустрічі

Під час переговорів обговорювались ключові питання глобальної безпеки, що стоять перед Північноатлантичним альянсом. Рютте наголосив на важливості подальшої співпраці між США та НАТО у вирішенні міжнародних викликів.

Зустріч із командою національної безпеки

Генсек НАТО також провів додаткові зустрічі з членами команди національної безпеки новообраного президента. Серед присутніх був конгресмен Майк Волтц, який розглядається як можливий радник Білого дому з питань національної безпеки. Обговорювалися спільні стратегії для зміцнення безпеки та стабільності в регіоні.

Значення зустрічі

Ця зустріч підкреслює важливість співпраці між НАТО та новою адміністрацією США, яка має суттєвий вплив на стабільність міжнародної системи безпеки. Альянс сподівається на активну роль США у вирішенні глобальних конфліктів та підтримці союзників.

Нагадаємо, це перша офіційна зустріч між Марком Рютте та Дональдом Трампом після виборів, яка заклала основу для подальших спільних дій у сфері міжнародної безпеки.

Раніше повідомлялося, що один із варіантів плану, запропонованого Дональдом Трампом для досягнення миру в Україні, передбачає створення буферної зони між Україною та Росією завдовжки 1280 км.

Американський мільярдер Ілон Маск, відомий своєю активною підтримкою колишнього президента США Дональда Трампа, поділився думками щодо перспективи завершення війни в Україні.

У дописі на платформі X Маск відреагував на новину про плани Трампа створити демілітаризовану зону між Україною та Росією. Згідно з джерелами, в цій зоні можуть розмістити британські та європейські війська.

Маск заявив, що «незабаром безглуздим вбивствам прийде кінець», зазначивши, що «час для паліїв війни та спекулянтів минув».

Він висловив переконання, що припинення бойових дій в Україні може стати реальністю вже в найближчому майбутньому, натякаючи на можливі дипломатичні кроки або мирні домовленості, які можуть зупинити конфлікт.