Резерв+
27.11.2024 12:43

Заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко відзначила, що наразі трапляються випадки, коли ТЦК не повідомляють людині про направлену повістку. Через це громадянин може навіть не знати, що лист із викликом до ТЦК очікує на пошті. Інколи повістка може бути відправлена на адресу, яка не відповідає тій, що була вказана під час оновлення даних, пише "24 Канал".

Трекінг повістки

Черногоренко запропонувала, що рішенням такої проблеми міг би стати «трекінг повістки»: у системі «Резерв+» могла б відображатися інформація про всі етапи надсилання повістки, включно зі статусом документа та його номером. Це дало б можливість аналізувати критичні випадки, забезпечуючи прозорість відносин між громадянами та державою.

"Це вирішить детальний статус та номер документу. Треба аналізувати ситуацію, якщо це критичний кейс… для прозорості відносин з державою. Це tricky question (важке питання) для нас, адже ми маємо позицію, що не робимо електронні повістки у Резерв+,
– зазначила Черногоренко.

Чи буде сплата штрафів у Резерв+

Військовозобов'язані, які порушили військовий облік, можуть бути оштрафовані на суму від 17 000 до 25 000 гривень. Однак зараз такий штраф неможливо сплатити в електронному форматі.

"Ми хочемо зробити в Резерв+ функціонал сплати штрафів за порушення правил військового обліку. Багато людей не хочуть йти в ТЦК для цього, брати квитанцію. Технічна можливість для реалізації сплати штрафів у Резерв+ є, навіть є законопроект, що, якщо людина добровільно емітує квитанцію, то отримує 50% знижки на штраф в аналогії з порушенням правил дорожнього руху",
– зазначила Черногоренко.

Чиновниця додала, що є технічне розуміння цього питання, і якщо депутати приймуть законопроєкт до кінця року, то на початку наступного року в Резерв+ буде така функція.

Як працюватиме електронна ВЛК

Черногоренко також анонсувала на 2025 рік обмін даними між "Оберігом" та електронною системою охорони здоров'я (ЕСОЗ). Це фактично буде електронною ВЛК.

Як це працюватиме:

військовозобов'язаний робитиме щорічний скринінг у своєму медичному закладі;

дані фіксуватимуться цифровим підписом сімейного лікаря та зберігатимуться в ЕСОЗ;

якщо відсутні хронічні захворювання та нарікання, фіксується рекомендація до придатності, у разі скарг військовозобов'язаний проходить додаткові обстеження;

також зазначаються антропометричні дані – зріст, вага, окружність грудної клітини, ці дані направляються до ВЛК;
ВЛК проводить арбітраж.

За словами Черногоренко, військові лікарі зможуть піддати сумніву рекомендації сімейного лікаря, та самостійно оцінять придатність та непридатність людини, маршрутизувати її в армії: "Чи може вона бути водолазом або розвідником". Все буде зафіксовано онлайн та підписано цифровим підписом.

Раніше повідомлялося, що з університетів відрахували понад 23 тисячі ухилянтів мобілізації..

Зазначимо, що народна депутатка від фракції «За майбутнє» Ірина Констанкевич заявила, що понад 100 тисяч військових пенсіонерів, які перебувають у тилу, можуть стати підкріпленням для Збройних сил України.

Нагадаємо, в Україні оновлено правила бронювання працівників із високою зарплатою.