В Україні з 1 грудня має запрацювати нова програма підтримки українців, у рамках якої кожному громадянину виплатять по 1 тисячі гривень. Що не так з ініціативою, та чому, отримавши гроші один раз, ви ризикуєте втратити контроль над своїми персональними даними на декілька десятиліть.
Про запровадження нової програми для українців наприкінці жовтня заявив президент Володимир Зеленський. "Я доручив уряду запровадити з 1 грудня нову програму, яка буде відчутна для кожної сім'ї в Україні. Підтримка для всіх наших людей — дорослі, діти, кожна сім'я в Україні", – сказав Зеленський, наголосивши, що одна тисяча грн призначатиметься всім українцям, незалежно від віку та соціального статусу.
Єдина категорія українців, яким виплата не належить, — українці, які проживають за кордоном. У тому числі зі статусом біженця, оскільки переказ коштів відбуватиметься після верифікації місця перебування громадянина.
Щоб отримати виплату, потрібно буде подати заявку на участь у програмі через "Дію" та активувати картку Національного кешбеку в одному із банків партнерів.
На що можна буде витратити тисячу "Зеленського"
Гроші, які обіцяють роздати населенню, можна буде витратити протягом наступного року на оплату українських товарів та послуг, або перерахувати на армію.
"Це додатково підтримає український мікро- та середній бізнес. Ці гроші марковані, є певне коло, куди їх можна направити", — заявив перший заступник міністра економіки Олексій Соболєв.
До речі, роздача коштів населенню справді не є новою ідеєю і вже застосовувалась у різних країнах для стимулювання економіки. Механізм прямих виплат громадянам називається фіскальним стимулюванням і використовується для збільшення споживчого попиту, особливо у періоди економічних криз чи рецесій.
Приклади таких ініціатив можна знайти у різних країнах. Наприклад, у США неодноразово видавали "стимулюючі чеки" під час економічних труднощів, таких як криза 2008 року та пандемія COVID-19 у 2020 році. Японія та Південна Корея також впроваджували такі заходи, надаючи разові виплати, щоб підтримати споживання та економічну активність.
На що можна витратити:
- оплату комунальних послуг
- купівлю ліків
- донат на ЗСУ*
- купівлю квитків "Укрзалізниці"
- відвідування закладів культури, театрів тощо.
- купівлю товарів українського виробництва, у тому числі книг
- оплату мобільного зв'язку
Знайти перелік торгових точок де можна буде використати виплату можна знайти на офіційній сторінці програми "Національний кешбек".
Раніше повідомлялося, що сім'ям загиблих військових доводиться боротися за компенсацію. Суд пояснив як захистити права.
Нагадаємо, в Україні розширено коло осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги за загиблих військових. Серед них - жінка або чоловік, з яким загиблий (померлий) проживали разом, але не перебували у шлюбі, якщо спільне проживання встановлено рішенням суду, що набрало законної сили.