Українські військові
04.12.2024 10:39

Сили оборони України відновили раніше втрачені позиції під Куп'янськом, та просунулися в Курській області. Разом з тим фіксується просування російських загарбників поблизу Торецька, Покровська та Великої Новосілки.

Про це передає Інститут вивчення війни (ISW).

Операція ЗСУ в Росії

Українські війська нещодавно просунулися в районі головного "українського плацдарму" в Курській області. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 грудня, свідчать про те, що ЗСУ просунулися до південної частини Дар'їно (на південний схід від Коренево).

Російські "воєнкори" стверджували, що війська РФ просунулися в Новоіванівці (на південний схід від Коренево) і біля Малої Локні (на північ від Суджі), проте в ISW не знайшли підтвердження.

Російські джерела стверджували, що ЗСУ начебто безуспішно контратакували поблизу Дар'їно, Миколаєво-Дар'їно, Новоіванівки та Погребків.

Командир українського підрозділу, який діяв у Курській області, повідомив 3 грудня, що росіяни відчувають труднощі з забезпеченням своїх підрозділів на передовій, транспортуванням бронетехніки на лінію фронту та накопиченням сил для широкомасштабних атак через погане матеріально-технічне забезпечення.

Операція ЗСУ у росії

Схід України. Операція РФ №1 - Харківська область

Російські загарбники 2 і 3 грудня проводили наступальні дії вздовж міжнародного кордону у напрямку Козачої Лопані, поблизу Глибокого, Стариці та Вовчанська у Харківьскій області, але не просунулися.

2 грудня російський "воєнкор" заявив, що ЗСУ проводили контратаки на південний захід від Глибокого.

Операція РФ №2 - Луганська область

Нещодавно ЗСУ відбили спробу російських окупантів закріпитися на західному (правому) березі річки Оскіл на північ від Куп'янська.

Геолокаційні кадри, опубліковані 3 грудня, показують, що Сили оборони України контролюють Новомлинськ, попри нещодавні заяви росіян про те, що путінські війська просунулися в цьому районі.

3 грудня в Генштабі ЗСУ повідомили, що окупанти намагалися переправитися на західний берег річки Оскіл поблизу Новоминська та закріпитися, але артилерія та безпілотники ЗСУ вибили росіян з цього району.

3 грудня війська РФ продовжували наступ на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна, але не просунулися.

Російські "воєнкори" стверджували, що війська РФ просунулися поблизу Копанок (на південний захід від Сватового) та поблизу Лозової (на захід від Сватового).

Російське джерело розповідало, що путінські війська просунулися поблизу Куп’янська та встановили вогневий контроль над ділянкою траси Р-97 Дворічна - Куп’янськ, проте в ISW не знайшли підтвердження цих тверджень.

Війська РФ продовжували штурми біля Дворічної, Петропавлівки, Глушківки, Кругляківки, Колісниківки, Лозової, Першотравневого, Зеленого Гаю, Копанок, Новоєгорівки, Греківки, Чернещини, Дружелюбівки, Ямполівки і Тернів 2 і 3 грудня.

Операція у Луганській області

Операція РФ №3 - Донецька область

Російські загарбники продовжували наступальні дії на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки 2 і 3 грудня, але не просунулися.

Війська РФ 3 грудня продовжували наступати в районі Часового Яру, але також не просунулися.

3 грудня російський "воєнкор" заявив, що путінські війська просунулися на південну частину вогнетривкого заводу в центрі Часового Яру, але в ISW не знайшли підтвердження цієї заяви.

Російські окупанти продовжували атакувати поблизу Часового Яру, в центрі цього міста, а також біля Григорівки 2 і 3 грудня.

Речник бригади ЗСУ, яка діє в районі Часового Яру, 3 грудня заявив, що останнім часом темпи російських штурмів і кількість авіаударів ворога у цьому районі зменшилися, а загарбники відчувають проблеми з матеріально-технічним забезпеченням через відсутність маскування.

3 грудня російський блогер заявив, що несприятливі зимові погодні умови негативно вплинули на здатність як російських, так і українських сил керувати безпілотниками в напрямку Часового Яру.

"Воєнкор" також зазначив, що війська РФ користуються погодними умовами для штурму позицій ЗСУ у Часовому Яру, ймовірно, через зниження активності українських безпілотників.

Нагадаємо, бригада спецпризначення "Азов" шукає у свої батальйони та інші підрозділи людей, які можуть діагностувати та ремонтувати засоби радіозв'язку. Йдеться про механіків-радіотелеграфістів.