Салют
06.12.2024 13:40

По всій Росії, включаючи великі міста та окуповані території, влада скасовує традиційні новорічні салюти. У багатьох регіонах заявили, що зекономлені кошти будуть спрямовані на підтримку військових дій, повідомляє Телеграм-канал ASTRA.

Міста без святкових феєрверків

Цього року салюти не відбудуться у Москві, Томську, Пермі, Омську, Кургані та Махачкалі. У Ростовській області тимчасовий губернатор Юрій Слесар заборонив використання будь-якої піротехніки до грудня 2025 року.

У таких містах, як Сочі, Краснодар, Калінінград, Саратов, а також у столиці окупованого Криму — Сімферополі, скасували не тільки салюти, але й інші новорічні заходи.

Переорієнтація бюджету

Губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко заявив, що скорочує фінансування культурних та розважальних заходів. Натомість ці кошти будуть використані для збільшення підтримки військових потреб.

Це вже третій рік поспіль, коли Росія відмовляється від масштабних святкових заходів, пояснюючи це "необхідністю концентрації ресурсів на важливіших завданнях".

Удари по Росії та ядерна загроза

Зазначимо, заступник держсекретаря США в країнах Західної півкулі Брайан А. Ніколс офіційно підтвердив, що Білий дім дозволив Україні використовувати далекобійну зброю для ударів по території Росії, пише Globo.

Він підкреслив, що конфлікт почався з неспровокованого вторгнення Росії в Україну. За його словами, саме Росія контролює, як довго триватиме ця війна, і рішення про закінчення конфлікту повністю залежить від її дій.

"Війна може закінчитися просто зараз, якщо Росія виведе свої війська з України і почне поважати її кордони", - зазначив Ніколс.

На його думку, надання Україні додаткових можливостей для оборони з використанням далекобійної зброї, схваленої президентом Джо Байденом, може посилити її здатність захищати свої території. Крім того, це може послужити сигналом для Росії про безперспективність застосування сили для захоплення українських земель.

Тим часм, Російська Федерація офіційно оновила свою ядерну доктрину, розширивши умови для застосування ядерної зброї. Указ підписав російський диктатор Володимир Путін.

Згідно з опублікованими змінами, підставами для завдання ядерного удару тепер є:

  • агресія проти Росії або її союзників з боку неядерної держави, якщо вона підтримується ядерною державою;
  • масовані атаки на РФ неядерними засобами, включаючи безпілотні літальні апарати (БпЛА).

Цей документ ставить акцент на можливість застосування ядерної зброї навіть у відповідь на дії, які не пов’язані з ядерною загрозою.