Сніг
09.12.2024 17:58

У вівторок, 10 грудня, в Україну прийде волога повітряна маса, яка принесе мокрий сніг, дощі та рвучкий вітер. Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко.

Детальний прогноз

  • Опади: очікується мокрий сніг у поєднанні з дощем.
  • Вітер: східного та південно-східного напрямків, помірний, місцями рвучкий.
  • Температура повітря:
    • У більшості регіонів 0...+3 °C.
    • У центральній частині та на Донеччині до +5 °C.
    • На півдні України +6...+9 °C.
    • У Криму найтепліше — +10...+15 °C.

Погода в Києві

У столиці 10 грудня передбачається «некомфортна» погода. Мокрий сніг та дощ супроводжуватимуться поривчастим вітром. Температура як уночі, так і вдень буде триматися близько 0 °C.

Нагадаємо, сьогодні, 9 грудня, у Києві та області оголошено попередження через густий туман.

Глобальна кліматична тенденція

Служба зміни клімату повідомила, що 2024 рік стане найспекотнішим у світі з моменту початку спостережень. Очікується, що надзвичайно високі температури збережуться у перші місяці наступного року, що може вплинути на погодні умови в усьому світі.

Синоптики радять бути обережними під час негоди та враховувати погодні умови під час

Прогноз погоди на 15 днів: нові технології

Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.

Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.

GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.

Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.