Завтра, 12 грудня, циклон, що сьогодні приніс дощ і сніг, залишить територію України. Його місце займе похолодання, яке досягне піку 13-14 грудня.
За даними Наталки Діденко, вітер зміниться на північно-західний, помірний, подекуди сильний. Температура повітря вночі становитиме від 0 до -4 градусів, на півдні -1...+3 градуси. Вдень очікується від -3 до +3 градусів. У столиці вночі можливий мокрий сніг, удень 12 грудня опадів не очікується. Вітер буде рвучким, північно-західним. Температура повітря коливатиметься від 0 до -2 градусів.
У Києві очікується ожеледиця: синоптики попереджають про небезпеку
Укргідрометцентр попереджає про ожеледицю у Києві.
Рекомендації для водіїв
Фахівці закликають водіїв бути особливо обережними на дорогах:
знижуйте швидкість та дотримуйтесь дистанції;
уникайте різких маневрів;
наближаючись до пішохідних переходів та дитячих установ, знижуйте швидкість до мінімуму;
використовуйте габаритні вогні чи протитуманні ліхтарі.
Поради для пішоходів
Пішоходам рекомендують переходити дорогу лише у визначених місцях і на дозволений сигнал світлофора. Будьте уважними, адже ожеледиця значно ускладнює рух.
Похолодання посилиться
З 13 грудня в більшості областей країни очікується відчутне зниження температури, зокрема ожеледиця на дорогах. У Києві 13-14 грудня температура знизиться до помірних морозів.
Прогноз погоди на 15 днів: нові технології
Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.
Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.
GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.
Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.