протести
12.12.2024 14:06

У Тбілісі працівники державного сектору, включно з вчителями та лікарями, вийшли на протест проти рішення уряду відтермінувати переговори про вступ Грузії до ЄС. Про це повідомляють Interpressnews та місцеві Телеграм-канали.

Ввечері 11 грудня учасники акції на проспекті Руставелі перекрили автодорогу, зайнявши проїжджу частину.

Перед цим працівники публічного сектору пройшли маршем від площі Республіки до парламенту та долучилися до протесту. Їхню ходу зустріли оплесками.

Протести в центрі Тбілісі тривають вже 14 днів поспіль. Ніч антиурядових акцій минула спокійно.

Найбільший пік протестів прогнозують у суботу, 14 грудня, коли в парламенті відбудуться вибори нового президента.

Чому протестують?

Головні вимоги учасників акцій — нові парламентські вибори та відставка уряду. Протестувальники звинувачують владу у відсутності демократичних реформ і порушенні прав громадян.

Нагадаємо, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки роз'яснив українцям, що відбувається. Там, зазначають, що у Грузії розгорілися масштабні антиурядові протести, які охопили столицю Тбілісі, Батумі та інші міста. Тисячі громадян вийшли на вулиці, висловлюючи невдоволення діями уряду та його рішенням відмовитися від європейського курсу. Протести стали відповіддю на заяву прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе про призупинення переговорів про вступ до ЄС до 2028 року.

Загострення внутрішньополітичної ситуації розпочалося після парламентських виборів 26 жовтня, які супроводжувались масовими фальсифікаціями. Проросійська партія «Грузинська мрія», що отримала більшість у парламенті, взяла курс на згортання євроінтеграції. Це рішення суперечить бажанню більшості грузинських громадян, які підтримують рух до Європейського Союзу.

Після виборів уряд почав впроваджувати антидемократичні заходи, що викликало обурення населення. За словами Центру стратегічних комунікацій, протестувальники вважають відхід від європейського курсу зрадою національних інтересів Грузії.

Протести набирають обертів, а суспільство продовжує вимагати від уряду дотримання демократичних принципів та відновлення курсу на євроінтеграцію.

Міжнародна спільнота уважно стежить за подіями, закликаючи до мирного вирішення конфлікту та дотримання прав людини.

Нагадаємо, 28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе офіційно заявив, що переговори про вступ до ЄС будуть відкладені на найближчі роки. Це викликало масове обурення, і по всій країні прокотилася хвиля протестів.