У четвер, 19 грудня, у мобільному застосунку "Резерв+" стався технічний збій. Користувачі повідомляють про тривале завантаження застосунку, після чого на екрані з'являється повідомлення про технічну проблему або відсутність з'єднання.
У Міністерстві оборони зазначили, що через збій тимчасово неможливо авторизуватися у "Резерв+" або скористатися його функціями.
"Технічна команда вже працює над відновленням стабільної роботи застосунку. Впродовж декількох годин доступ до "Резерв+" повернеться", – йдеться у повідомленні.
Що таке "Резерв+"
"Резерв+" – це мобільний застосунок, запущений навесні 2024 року Міністерством оборони України. Він призначений для призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Через "Резерв+" українці можуть:
- оновити військово-облікові дані;
- переглянути інформацію з реєстру "Оберіг";
- сформувати військово-обліковий документ.
Крім того, застосунок надає інформацію про відстрочки та бронювання. Електронні документи у "Резерв+" мають таку ж юридичну силу, як паперові.
Нагадаємо, раніше заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко розповіла, що у «Резерв+» можуть запровадити «трекінг повістки». Вона відзначила, що наразі трапляються випадки, коли ТЦК не повідомляють людині про направлену повістку. Через це громадянин може навіть не знати, що лист із викликом до ТЦК очікує на пошті. Інколи повістка може бути відправлена на адресу, яка не відповідає тій, що була вказана під час оновлення даних.
Черногоренко запропонувала, що рішенням такої проблеми міг би стати «трекінг повістки»: у системі «Резерв+» могла б відображатися інформація про всі етапи надсилання повістки, включно зі статусом документа та його номером. Це дало б можливість аналізувати критичні випадки, забезпечуючи прозорість відносин між громадянами та державою.
"Це вирішить детальний статус та номер документу. Треба аналізувати ситуацію, якщо це критичний кейс… для прозорості відносин з державою. Це tricky question (важке питання) для нас, адже ми маємо позицію, що не робимо електронні повістки у Резерв+, – зазначила Черногоренко.
Раніше повідомлялося, що з університетів відрахували понад 23 тисячі ухилянтів мобілізації..
Зазначимо, що народна депутатка від фракції «За майбутнє» Ірина Констанкевич заявила, що понад 100 тисяч військових пенсіонерів, які перебувають у тилу, можуть стати підкріпленням для Збройних сил України.
Нагадаємо, в Україні оновлено правила бронювання працівників із високою зарплатою.