Бронюванню підлягатимуть усі військовозобов’язані священнослужителі за переліком посад, затвердженим Державною службою з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Відповідні зміни Кабмін вніс до постанови №76 про бронювання, пише sud.ua.
Релігійні організації як критично важливі
Священнослужителів прирівняли до кінцевих бенефіціарних власників критично важливих підприємств, членів наглядових рад і працівників закордонних дипломатичних установ. Юридичні особи — релігійні організації тепер належать до критично важливих для економіки та життєдіяльності населення.
Особливі умови для священнослужителів
На священнослужителів не поширюватиметься обмеження стосовно бронювання не більше половини працівників. Також для них виключено обмеження щодо зарплати у 20 тисяч грн.
Вимоги до заробітної плати
Військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств має нараховуватися заробітна плата не нижче 20 тисяч грн на місяць протягом строку відстрочки. Однак це обмеження не стосується юридичних осіб – релігійних організацій.
Виключення з Єдиного переліку
Юридичні особи – релігійні організації не будуть включатися до Єдиного переліку критично важливих підприємств та установ для бронювання військовозобов’язаних. Відповідне виключення передбачено у пункті 14 Порядку.
Умови скасування відстрочки
Відстрочка для священнослужителя буде скасована у разі його звільнення з посади. ДЕСС може подати електронну заяву про анулювання бронювання на основі інформації, наданої релігійною організацією. Ці зміни затверджені постановою №1498 від 26 грудня.
Раніше повідомлялося, що в Україні замість ТЦК планують нові мобілізаційні органи.
Нагадаємо, Міністерство оборони України оголосило про значну реформу, яка зробить отримання направлення на ВЛК простішим. З 2025 року такий документ можна буде оформити у застосунку "Резерв+" без необхідності відвідувати ТЦК.
Також ми повідомляли, що співробітники ТЦК та СП можуть проводити мобілізаційні заходи самостійно, без залучення поліцейських.