Саудівська Аравія заявила про готовність забезпечити зростаючий світовий попит на нафту та наголосила, що її пріоритетом залишається довгострокова стабільність ринку. Це питання стало особливо актуальним після заклику президента США Дональда Трампа до Саудівської Аравії та ОПЕК знизити ціни на нафту, що, на його думку, могло б вплинути на хід війни в Україні. Про це повідомив міністр економіки країни Фейсал Алібрагім, передає Reuters.
На запитання щодо можливого зниження цін на нафту після заяви президента США Дональда Трампа в Давосі про намір звернутися до Саудівської Аравії та ОПЕК із таким проханням, представник Ер-Ріяда відповів, що країна зосереджена на довгостроковій стабільності нафтового ринку.
"Позиція королівства, позиція ОПЕК, спрямована на довгострокову стабільність ринку, щоб гарантувати достатню пропозицію для зростаючого попиту", зокрема з боку США і штучного інтелекту, сказав він у Давосі.
Алібрагім пояснив, що згадані наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бін Салманом 600 мільярдів доларів на розширення інвестицій і торгівлі зі США включають як інвестиції, так і закупівлі у державному та приватному секторах.
Салман підтвердив, що Саудівська Аравія планує розширити інвестиції та торговельні зв’язки зі США протягом наступних чотирьох років на 600 мільярдів доларів або навіть більше.
"Ця цифра відображає інвестиції, закупівлі, державний і приватний сектор, і це просто дзеркальне відображення міцних стосунків", - сказав Алібрагім, відповідаючи на запитання, чи збільшить королівство цю цифру до 1 трильйона доларів, як запропонував на форумі Трамп.
"З початку реалізації Vision 2030 і до 2030 року ми вклали в економіку в 12 разів більше", - сказав Алібрагім.
Vision 2030 - це амбітна програма, запущена 2016 року і спрямована на реформування економіки Саудівської Аравії з метою зниження залежності від вуглеводнів, створення робочих місць і будівництва нових галузей.
Алібрагім прокоментував давню дружбу між Королівством і Сполученими Штатами.
"Позиція Саудівської Аравії полягає в тому, щоб мати міцне партнерство з усіма її партнерами та друзями. Тарифи використовувалися як інструмент в економіці, коли вони були призначені для досягнення мети і обмежені в часі. Тарифи можуть допомогти створити конкурентне середовище, щоб місцеві галузі могли почати роботу", - сказав він.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що готовий запровадити жорсткіші санкції проти Росії, якщо вона не погодиться на переговори з Україною щодо припинення війни.
Зазначимо, президент США Дональд Трамп вже підписав кілька указів і відповів на запитання журналістів, зокрема щодо війни в Україні. Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський налаштований на досягнення угоди, тоді як Росія може зіткнутися з економічними труднощами, що, ймовірно, змусить її лідера Володимира Путіна сісти за стіл переговорів.
Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський висловив упевненість, що новий лідер США Дональд Трамп зробить усе можливе для завершення війни цього року. Він також зазначив, що навколо президента США звучать «зайві голоси», які доносять до Трампа дезінформацію або проросійські погляди.
Також ми писали, що Президент Володимир Зеленський зазначив, що після укладення угоди про припинення вогню для запобігання новій агресії Росії необхідно щонайменше 200 тисяч європейських миротворців.