COVID-19
27.04.2024 16:15

Всесвітня організація охорони здоров'я застерігає від надмірного використання антибіотиків для лікування коронавірусу, оскільки вони не поліпшують клінічних результатів, натомість спричиняють розвиток «супербактерій». Про це йдеться у повідомленні ВООЗ.

Під час пандемії антибіотики «надмірно використовувалися» для лікування госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 у всьому світі, що сприяло розвиткові стійких до багатьох лікувальних засобів «супербактерій», стверджують у ВООЗ.
Зазначається, що лише 8% хворих з коронавірусом мали бактеріальні інфекції, які можна лікувати антибіотиками. Водночас три чверті пацієнтів отримували їх «про всяк випадок».

При цьому жодного разу ВООЗ не рекомендувала використовувати антибіотики для лікування COVID-19, зазначила речниця організації Маргарет Гарріс.

«Оскільки це був вірус, – зазначила вона, – не було жодних вказівок чи рекомендацій, аби лікарі діяли в цьому напрямку (призначення антибіотиків, – ред.). Але, можливо, через те, що люди мали справу з чимось абсолютно новим, вони шукали все, що, на їхню думку, могло би бути доречним».

За даними ВООЗ, застосування антибіотиків для пацієнтів з коронавірусом коливалося від 33% у західному Тихоокеанському регіоні до 83% – у східному Середземномор'ї та Африці.

ВООЗ стверджує, що це «не покращувало клінічні результати для пацієнтів з COVID-19». Натомість їх систематичне призначення «може заподіяти шкоди людям без бактеріальної інфекції у порівнянні з тими, хто не отримував антибіотиків», - ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні, 27 квітня спостерігається сонячна активність із К-індексом 4 (жовтий рівень), що відповідає сильній магнітній бурі, здатній впливати на самопочуття.

Важно! Материал подготовлен на основании актуальных научных и медицинских исследований и носит исключительно информационный характер. Данная информация не может быть основанием для установки диагноза или лечения. Если у вас проблемы со здоровьем, для установки диагноза обязательно обратитесь к врачу.