Скандальна журналістка Наталія Соколенко поєднує талант безстрашної кореспондентки із цілком прагматичним, холодним розрахунком: спільно з екс-чоловіком вони борються з палінням на державному рівні. Ініціатива, на перший погляд, суспільно значуща й гуманна, але журналісти перетворили її у "маленький сімейний бізнес" родини Соколенків. Про це пише у своїй статті видання Багнет.
Артем Соколенко є співзасновником і уповноваженою особою ТОВ «Красні комунікації» (PR-агентство «Красні»). Дана структура вже близько 10 років співпрацює з основними антитютюновими організаціями – коаліцією «За вільну від тютюнового диму Україну» та громадською організацією «Життя». На фейсбук-сторінках Артема Соколенка і його PR-агенції є чимало постів, присвячених їх антитютюновим кампаніям.
А Наталія Соколенко забезпечує екс-чоловіку «інформаційну» підтримку в соціальних мережах, агресивно реагуючи на тих, з ким не погоджуються клієнти Артема Соколенка, пише Багнет.
Із виходом з Громадської ради доброчесності Соколенко отримала можливість не подавати щорічну податкову декларацію. І цією можливістю вона скористалася. Утім ті декларації по майну Соколенко, які ще доступні (за 2017-2020 рр.), дають можливість проаналізувати не лише динаміку фінансового стану журналістки-антикорупціонера, але і її моральні орієнтири. Виявилось, що пані Соколенко зекономила на податках, сплачуючи як ФОП лише 5% єдиного податку, замість 18% ПДФО та соціального й військового збору.
Ще цікавий момент. Наталія Соколенко активно критикує окремі компанії, особливо тютюнові, які не вийшли з РФ. І при цьому вона бере кредит в російському «Альфа банку», який вона отримала у липні 2019 р., коли і Крим, і частина Донбасу вже були окуповані.
Багнет також зазначає, що окрім Соколенко не проти заробити та оптимізувати податки на щедро фінансованих Заходом антитютюнових організаціях ФОП Купира Дмитро Іванович. У березні 2024 року журналіст Андрій Миселюк запідозрив ГО "Життя" (є основним «розподільником» західних коштів на боротьбу з палінням) у реалізації оптимізаційних схем для економії на податках. І, імовірно, частина оптимізації здійснювалася через виконавчого директора ГО «Життя» Дмитра Купиру.
Як зазначаэ Багнет, суми через ГО «Життя» проходили немалі – 320 тис. дол у 2022 р. та, за словами Купири, близько 400 тис. дол у 2023 р. Показово, що з моменту публікації журналістського розслідування Миселюка, Дмитро Купира так і не оприлюднив фінансовий звіт за 2023 р. Напевно, як пише Багнет, як Купирі, так і Соколенко та їх «угрупованню антитютюнових активістів», є що приховувати.