Мобілізація в Україні
18.10.2024 10:19

Відстрочка від мобілізації для педагогів – це не безстрокова перепустка. Актуальним питанням залишається: кого саме з освітян можуть мобілізувати в найближчий час?

Від мобілізації звільнені науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, які мають наукові ступені, а також викладачі фахових коледжів, професійно-технічних училищ та шкіл.

Для того, щоб мати право на відстрочку від мобілізації, педагогічні працівники повинні працювати в освітньому закладі на основному місці роботи та мати робоче навантаження не менше 0,75 ставки. Це означає, що підробіток у школі або робота на менше навантаження не дають права на відстрочку. Така норма була закріплена у новому законі про мобілізацію, який Верховна Рада ухвалила цього року.

Важливо розуміти, що право на відстрочку від мобілізації мають не всі працівники освіти. Тільки наукові та науково-педагогічні працівники можуть розраховувати на таку можливість. Інший технічний персонал, такий як лаборанти, методисти та бібліотекарі, не підпадає під цю категорію.

Для оформлення відстрочки від мобілізації освітянам необхідно:

  • Написати заяву на ім’я голови ТЦК.
  • Надати довідку з місця роботи, яка підтверджує, що робота в освітньому закладі є основною, а не сумісництвом, і що педнавантаження становить не менше 0,75 ставки.
  • Підготувати нотаріально завірені копії документів про освіту та наукові звання (за наявності).

При цьому усі документи мають бути оформлені належним чином та подані до ТЦК у встановлені терміни.

Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є лише деякі категорії жінок, однак у разі загострення бойових дій може виникнути потреба в загальній мобілізації українців обох статей.