Долари
05.11.2024 09:59

Національний банк зафіксував рекордний продаж валюти у жовтні. Українці масово скуповують її, щоб зберегти кошти від інфляції.

Минулого місяця НБУ продав зі своїх резервів 3,43 млрд доларів. Це рекордний показник у цьому році. Причинами стали виплати за борговими зобов’язаннями, зростання імпорту та великий попит серед населення напередодні зими.

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин пояснив, що відбувається – громадяни прагнуть убезпечити свої заощадження:

"У жовтні ми мали історичний рекорд попиту на готівку. Це викликано внутрішніми інфляційними очікуваннями населення – намаганням зберегти свої заощадження у валюті. Адже долар чи євро – один з найсуттєвіших інструментів для населення, щоб зберегти гроші".

За словами експерта, українці здебільшого купують валюту та кладуть "під подушку", а хтось намагається спекулювати та інвестувати. Частина громадян готується релокуватися перед новим сезоном, тому що не впевнені, що буде з електрикою та опалювальним сезоном.

Фінансову та валютну і фінансову стабільність в Україні гарантують значні золотовалютні резерви Нацбанку. Керівник аналітичного департаменту інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій пояснив, що за умови зменшення валютних надходжень від партнерів у нас вони скоротяться, але не на десятки мільярдів доларів. НБУ може запровадити якісь заходи для зниження спекулятивного попиту на валюту, якщо зафіксує його різке підвищення.

Повідомлялося, що за прогнозом аналітиків ICU, наприкінці 2024 року курс долара складе близько 41 гривень.

Також ми писали, що Мінфін передбачив курс долара на найближчі кілька років. У 2025 році передбачено зріст до 44,5 гривні за долар, а у 2026 році - зниження до 43 гривень.

Нагадаємо, до кінця 2024 року Національний банк України проведе експеримент із використання цифрової гривні (е-гривні). Участь у ньому зможуть взяти всі охочі.