Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що припинення вогню без надійних гарантій безпеки може підштовхнути Росію до нового вторгнення. Тому надзвичайно важливим є виконання кожного пункту Плану перемоги.
«Плідні переговори можливі лише за умови, що всі воюючі сторони проявлять волю до припинення бойових дій. Крім того, ситуація повинна бути повернута як мінімум до стану на 23 лютого 2022 року. Це стало б відправною точкою для подальшого врегулювання, оскільки частина України була окупована ще до цієї дати. Однак Росія не демонструє жодних ознак такої готовності», — цитує Єрмака видання Dagens industri.
Єрмак підкреслив, що Росія не виявляє жодних ознак такої готовності до миру і продовжує ескалацію. Так, вона розгортає біля кордону з Україною понад 10 тисяч північнокорейських солдатів і завдає удар по Дніпру гіперзвуковою ракетою середньої дальності.
Він також наголосив, що кожен російський удар та ядерна загроза повинні зустрічатися непохитною рішучістю, адже концепція «мир через силу» вже довела свою ефективність.
Ядерна загроза
Раніше ми писали, що російський диктатор Володимир Путін підписав указ «Про затвердження Основ державної політики РФ у сфері ядерного стримування», який був опублікований на державному сайті РФ і відразу ж набув чинності. На цей крок Москва пішла через кілька днів після того, як стало відомо, що Білий дім дав Україні дозвіл на запуск ракет американського виробництва вглиб російської території.
Згідно з опублікованими змінами, підставами для завдання ядерного удару у Росії тепер є:
- агресія проти Росії або її союзників з боку неядерної держави, якщо вона підтримується ядерною державою;
- масовані атаки на РФ неядерними засобами, включаючи безпілотні літальні апарати (БпЛА).
Цей документ ставить акцент на можливість застосування ядерної зброї навіть у відповідь на дії, які не пов’язані з ядерною загрозою.