виїзд
28.12.2024 13:42

Останнім часом на заході України фіксують масовий виїзд юнаків, молодших за 18 років, до сусідніх країн. Як зазначає доцент Київської школи економіки та консультант Світового банку Ольга Купець, ця тенденція має організований характер.

Організовані виїзди до Словаччини

«На заході України повідомляють, що бачать автобуси, наповнені хлопцями віком 16-17 років, які прямують у бік Словаччини. Ідеться не про поїздки з батьками, а саме про організовані виїзди підлітків. Це радше схоже на тури, аніж на переїзд з метою навчання», — розповіла Купець.

Вона зазначила, що основна причина таких виїздів — уникнення мобілізації в майбутньому. Багато юнаків вирішують залишити країну ще до досягнення призовного віку. У Словаччині та інших країнах Європи для них створені всі необхідні умови для продовження навчання.

Матері вивозять синів

Ще одним поширеним явищем є те, що матері вивозять своїх синів до Європи, залишаючи їх там для навчання або проживання, а самі повертаються в Україну. Це дозволяє хлопцям уникнути обов’язкової мобілізації в майбутньому.

Така ситуація викликає дискусії щодо майбутнього освітньої та мобілізаційної політики України, а також потребує більш глибокого аналізу, щоб зрозуміти масштаби та наслідки цього явища.

Раніше повідомлялося, що бронюванню підлягатимуть усі військовозобов’язані священнослужителі за переліком посад, затвердженим Державною службою з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Відповідні зміни Кабмін вніс до постанови №76 про бронювання.