Ярослав Демченков
26.04.2023 14:36

Уже понад місяць в парламенті і суспільстві тривають обговорення законопроекту 9103 про цивільні партнерства, який дозволить одностатевим парам отримати рівні права з традиційними у частині спільного майна, успадкування та соціального захисту. Попри неоднозначне ставлення до ініціативи в суспільстві, серед високопосадовців, особливо тих, хто практикує одностатеві відносини, рівень її підтримки досить високий. Серед головних прибічників законопроекту називають заступника міністра енергетики Ярослава Демченкова, стверджує "Народна правда".

46-річний заступник міністра енергетики Ярослав Демченков ледь не зі студентської лави будує кар’єру у сфері державного управління. Уродженець Донецька, ще під час навчання на факультеті економічних відносин місцевого економіко-гуманітарного університету, у 19 років він став заступником виконавчого директора Донецької обласної ради молодіжних і громадських організацій. Там він майже одразу очолив місцевий молодіжний осередок Ліберальної партії одного з найвпливовіших мафіозних авторитетів Володимира Щербаня.

Уже в 1998 році Демченков став “міністром економіки” молодіжного уряду України, в 22 роки став керівником служби заступника міністра економіки в уряді Валерія Пустовойтенка. В 26 очолює проект “Діалог для реформ”, потім переходить консультантом до Світового банку і далі рухається кар’єрною драбиною в міжнародних донорських організаціях. Був також радником, керівником служби одного з віце-прем’єрів, працював у комітеті з закордонних справ, помічником нардепів одразу трьох скликань, старшим експертом з розвитку енергетичного сектору Програми розвитку ООН, а згодом очолив проект Управління ООН з обслуговування проектів. З цієї посади в 2020 році був призначений заступником міністра енергетики України.

Примітно, що приблизно з 2013 року в житті Демченкова з’являється особлива людина. Це такий собі 41-річний на сьогоднішній день Дмитро Інгул, уродженець Дніпра, який згідно з даними його соцмереж, працює в проекті з енергетичної безпеки USAID.

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

Як Інгул пов’язаний з Демченковим і темою одностатевих партнерств? Справа в тому, що за даними редакції, Демченков і Інгул зареєстровані разом в одній 158-метровій видовій квартирі на Дніпровській набережній в Києві, користуються одним автомобілем Mercedes-Benz GLC 300 з номером КА 0066 ІІ, зареєстрованим на Інгула, регулярно подорожують разом за кордон (Франція, Італія, Німеччина, Польща, Португалія, Білорусь (ймовірно з подальшою пересадкою в Росію), Туреччина, Єгипет, ОАЕ).

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

В спеціальних сервісах з ідентифікації номерів телефонів номер Інгула записаний як “Дмитрий Ингул, Юникредит от Демченкова”. Щоб підтвердити, що це саме той Дмитро Інгул, варто зазирнути на сторінку в ЛінкдІн, де він вказує, що 12 років працював на різних позиціях в UniCredit банку, зокрема, в 2014-2017 очолював департамент корпоративного бізнесу.

Таємний лобіст одностатевих шлюбів

Вперше на світлинах і в дописах Демченкова в соціальних мережах прізвище і обличчя Інгула з’являються приблизно в 2014 році, під час місцевих виборів до Київради. Інгул балотується за списком партії “Демократи” за троєщинським округом і організовує велоперегони для дітей (створення велосипедної інфраструктури було “фішкою” партії, її кандидати ходили в зелених футболках зі схематичним зображенням велосипеда).

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

Згодом Демченков та Інгул регулярно з’являються на спільних фотографіях зі спортивних, сімейних, корпоративних заходів, робочих зустрічей.

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

Ярослав Демченков та Дмитро Інгул

Крім того, на одному з фото, підписаному “сім’я” – поруч з Демченковим, його сестрою Лолітою із дитиною, а також їхніми батьками стоїть не хто інший як Дмитро Інгул.

Таємний лобіст одностатевих шлюбів

Із фотографій, які сотнями розміщує в своїх соцмережах Ярослав Демченков, видно, що близькі стосунки з Інгулом вони намагаються не надто афішувати. Ба більше, щоб у консервативному суспільстві, яке переймається захистом традиційних цінностей, створити ілюзію порядного сім’янина або чоловіка щонайменше з традиційною орієнтацією, Демченков періодично фотографується або виставляє фото багаторічної давнини зі сторонніми жінками (переважно подругами і сестрою), та їхніми дітьми. Щоб переконатися, що це всього лише подруги – достатньо просто перейти на їхні профілі в соцмережах, аби побачити, що в публічному коханні вони зізнаються зовсім іншим партнерам, а не заступнику міністра Ярославу.

Утім, приховувати свою нетрадиційну орієнтацію Демченков став коли його кар’єра на державній службі пішла стрімко вгору. Якихось дев’ять років тому він не стидався постити в соцмережах фото з відвідин шоу трансвеститів в Одесі, тим самим демонструючи свою лояльність до ЛГБТК спільноти. Так само про “вільні часи” досі нагадують кілька десятків дружніх контактів в соцмережах, які проявляли відкритий інтерес до гей-тематики.

Таємний лобіст одностатевих шлюбів

Таємний лобіст одностатевих шлюбів

Експерти кажуть, що таким парам, як Ярослав і Дмитро, новий законопроект – у разі ухвалення його парламентом – надасть низку прав і соціальних гарантій. Сюди належить відпустка за сімейними обставинами, спільне володіння майном, а також впізнання тіла чи призначення соціальної допомоги у разі загибелі одного із партнерів під час військової служби. До списку не входить питання адопції та опіки над дітьми. Втім, судячи з усього, Ярославові достатньо погратися кілька раз на місяць із племінниками.

Проблема полягає в тому, що для реєстрації цивільного партнерства заступнику міністра і його партнерові доведеться зробити публічний камінг-аут. І як це відобразиться на подальшій кар’єрі чиновника – можна лише здогадуватися.