Сьогодні, 18 травня, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський привітав бойових побратимів із Днем резервіста України.
"Сьогодні ми вшановуємо справжніх воїнів України, які, перебуваючи у військовому резерві, з перших годин широкомасштабної російської агресії стали пліч-о-пліч зі своїми побратимами та посестрами. Бойовий досвід воїнів-резервістів, здобутий під час захисту України від збройної агресії росії починаючи з 2014 року, дав можливість суттєво наростити бойові спроможності наших військових частин й підрозділів та зупинити окупантів. Зараз ми разом нищимо ворога на усіх напрямках, демонструючи мужність, самовіддачу й стійкість/ Вічна пам'ять і вічна слава героям, які віддали своє життя за Україну…", - написав він у Facebook.
Він подякував побратимам за вірність Військовій присязі, за самопожертву й віру у перемогу.
Нагадаємо, що саме сьогодні, 18 травня, в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Змінюються правила призову, військового бліку, покарань для ухилянтів і не тільки. Українські чоловіки віком від 18 до 60 років зобов'язані оновити облікові дані у територіальних центрах комплектування. Зокрема, надати актуальні номер телефону, e-mail та адресу проживання. Вимога поширюється на призовників, військовозобов'язаних та резервістів. А також на жінок-медиків, які стоять на військовому обліку.
Зробити це треба протягом наступних 60 днів. Дедлайн - до 16 липня включно. Інакше настає адміністративна відповідальність за порушення правил військового обліку - штраф від 17 000 гривень.
Уточнити дані можна як під час особистого візиту до ТЦК чи Центру надання адміністративних послуг, так і через мобільний додаток електронного кабінету Резерв+. Його теж запускають 18 травня, реєстрація - добровільна. Повісток у е-кабінеті не буде.
Міністерство оборони в Україні повідомляє, що станом на ранок 150 000 громадян вже успішно авторизувалися у застосунку Резерв+. І ще сотні тисяч запитів – у черзі.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених. Це сталося у п'ятницю, 17 травня. Закон № 11079-1 опублікований на сайті Верховної ради.
Згідно з документом, деякі категорії засуджених та ув'язнених в Україні зможуть на добровільній основі піти на службу в армію. Це буде служба за контрактом під час воєнного стану.
Закон передбачає умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для засуджених, які погодять підписати контракт. Проте мобілізуватися до армії зможуть не всі. Рішення ухвалює суд.